Prichádzame s piatym pokračovaním Dúhy

Tak ako dúha na oblohe, aj naša Dúha je tentoraz pestrá. Keďže tú prvú dúhu v tomto ročnom období už asi tak často neuvidíte, môžete sa ponoriť aspoň do nášho Dúhového kalendára.

Ten vás na prvých stranách zoberie napríklad do Tajova a do Trnavy, kde sa môžete pozrieť do zákulisia pobytov. Dozviete sa niečo o stolovej etikete a o komunikácii. V Trnavskom pobyte sa menili role. Akým zvieraťom by chceli byť členovia pobytu alebo ako sa zo sprievodcu stane sprevádzaný? Nezaháľali ani nevidiaci a slabozrakí športovci, ktorí odohrali turnaj v kolkoch v Galante. Náš Dúhový kalendár vás vezme aj na cesty po Slovensku do minulosti, presnejšie do 15. októbra. Dozviete sa napríklad koľko vodičov (ne)dalo prednosť chodcom s bielou palicou v rôznych častiach Slovenska. Dozviete sa aj niečo o projekte „Software na tvorbu hmatových a orientačných máp“, ktorý sprístupňuje nevidiacim mapy pomocou 3D tlače. Na záver spravodajského okruhu vám prinášame dobrú správu, ako vám Fond individuálneho darcovstva pomáha pri kúpe kompenzačných pomôcok.

September bol pre náš kalendár výnimočný vďaka Bielej pastelke. Aký bol celkový výnos v hlavný zbierkový deň, ako sa darilo jednotlivým krajom alebo kto vyhral súťaž pre študentov či motivačnú súťaž pre členov ZO ÚNSS, to všetko sa dozviete v rubrike Kampane a zbierky.

V našom kalendári nesmú chýbať ani projekty, tých máme v tomto čísle neúrekom. Prvý z nich pomohol Hlohovčanom, aby sa po svojom meste pohybovali bezpečne, Druhý sa v Nimnici postaral o zdravie členov ZO Dubnica nad Váhom. Tretí s názvom Spoznaj svoju organizáciu vás privedie do obce Králiky, kde sa nielen diskutovalo o ÚNSS, ale aj zabávalo. V poslednom projekte si ukážeme, ako si môžete vytvoriť vlastnú hodvábnu šatku pomocou rôznych techník.

Nezabúdame vám aj poradiť a pomôcť. Dávajte si pozor na striebornú palicu, ktorá sa šíri predajňami zdravotníckych potrieb. Viac o tom, prečo nie je dobrou voľbou sa dozviete v článku. Tiež sa dočítate, ako vám môže pomôcť služba včasnej intervencie, ak máte dieťa so zdravotným postihnutím.

V rubrike Oznamy sa dozviete niečo nové o projekte Zdravé oči v škôlke.

Na konci vás osviežime kultúrou. Môžete sa zasmiať na slepeckých trapasoch vašich známych alebo si prečítať pár slov o Evente v Bratislave. Porota už pozná víťazov fotografickej súťaže Cesta svetla. Ich fotografie nájdete na stránkach Dúhovky. A ak neviete kam zamieriť v novembri, máme pre vás pozvánku na výstavu šeliem Slovenska.

Tak nezabudnite čítať!