Prečo som v ÚNSS?

Prečo byť naším členom?

Byť členom jedného z najväčších a najstarších občianskych združení na Slovensku prináša veľa pozitív.

Ste v spoločnosti priateľov, ktorí prežívajú niečo podobné ako vy, plne rozumejú vašim radostiam i starostiam. Vždy vám podajú pomocnú ruku a postarajú sa, aby ste strávili aktívny a zmysluplný voľný čas.

Byť členom ÚNSS vám prinesie množstvo benefitov:

Priateľstvo

Všetci sme jedna veľká rodina. U nás nájdete množstvo ľudí, ktorí presne rozumejú tomu, čo prežívate a vždy vám radi podajú pomocnú ruku. No najmä, nemusíte náročne objavovať to, čo už iní urobili za vás a poradia vám z vlastnej skúsenosti.

Skupina ľudí pózujúca fotografovi, v pozadí je vodopád

Oporu

Po celom Slovensku je aktívnych 52 organizácií, v ktorých je združených 2 700 členov. Zastrešuje ich stabilná organizácia pracujúca v prospechu ľudí so zrakovým postihnutím.

Aktivity & zážitky

Mnohé základné organizácie realizujú pravidelné voľnočasové alebo športové aktivity. Nechýba kreatívna tvorba, výtvarné dielne, kurzy varenia, cvičenie, ale aj rôzne výlety, návštevy kultúrnych podujatí, turistika, wellness, relaxačné pobyty, či prednášky na zaujímavé témy a veľa ďalšieho.

 

Možnosť realizácie

Dáme vám priestor na sebarealizáciu, môžete sa stať aktívnym členom, ktorý pomáha obhajovať záujmy a práva ľudí so zrakovým postihnutím. Ak máte dobré organizačné schopnosti, iste ich využijete. Ste technický typ? Je tu možnosť zapojiť sa do boja za prístupnosť. Nemajte obavy, do všetkého vás zasvätíme a vyškolíme.

Zdieľanie

Vzájomne zdieľame všetko dobré a zlé, čo život prináša. Veríme, že s nami zažijete nielen veľa radosti, ale pokojne vyjdete aj zo svojej komfortnej zóny. Radi medzi nami privítame i vašich blízkych.

Žiadna aktivita nie je povinná. Vy sa slobodne rozhodujete, na čom a do akej miery sa zúčastníte. My vám ponúkame zmysluplne strávený čas a priestor, kde sa budete cítiť spokojne a slobodne.

Neostaňte sami a dajte šancu novým zážitkom. Uvidíte, že aj so zrakovým postihnutím možno žiť plnohodnotný a naplnený život.