Vojenský LetoFest štartuje už túto nedeľu. Pomôže aj Bielej pastelke

Prvý zo série piatich vojenských festivalov sa uskutoční už túto nedeľu 18. júla 2021 v amfiteátri na Zemplínskej Šírave. Cieľom podujatia je prezentácia Ozbrojených síl SR, podpora záujmu verejnosti o obranu štátu a regrutácia. Preto bude jeho podstatná časť venovaná práve vojakom, ich práci, technike a tiež skúsenostiam, o ktoré sa s verejnosťou podelia počas diskusií. Vojenský LetoFest na Zemplínskej Šírave sa začne o 14.00 h, vstup je zdarma.

Vzhľadom na aktuálne protipandemické opatrenia a platnú vyhlášku RÚVZ Michalovce bude na podujatí povolená účasť maximálne 1 000 osôb, organizátori preto odporúčajú návštevníkom prísť s dostatočným predstihom. Vstup do areálu bude možný od 14.00 h, pričom pri vstupe nebude potrebné preukazovať sa testom ani potvrdením o očkovaní. O aktuálnej naplnenosti budú organizátori priebežne informovať aj prostredníctvom oficiálnej stránky LetoFestu na sociálnej sieti (https://www.facebook.com/VojenskyLetoFEST/).

Pri vstupe a tiež počas účasti na festivale bude nutné mať prekryté dýchacie cesty a pre prípad potreby dohľadávania kontaktov v súvislosti s ochorením COVID-19 budú požadované základné kontaktné údaje.

Súčasťou programu, ktorým bude sprevádzať Peter “Šarkan” Novák, sú hudobné vystúpenia Vojenskej hudby OS SR a kapiel Heľenine oči, Bijouterrier, Zoči voči a Zverina. V areáli festivalu budú pripravené statické ukážky vojenskej techniky, výstroja a výzbroje vrátane preletov vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a tiež vystúpenia Čestnej stráže OS SR.

Návštevníci Vojenského LetoFestu sa budú môcť dozvedieť viac o fungovaní rezortu obrany nielen v rámci diskusií s profesionálnymi vojakmi, ktoré budú prebiehať v samostatnom stane počas hudobných vystúpení, ale tiež v stánkoch s odborníkmi z regrutačných skupín.

V stane “Podpor dobrú vec” bude môcť každý návštevník kúpou trička podporiť zbierku Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (Biela pastelka), ktorej budú venované všetky takto získané finančné prostriedky. Uskutoční sa tiež benefičná dražba športového vybavenia bratov Žampovcov, reprezentantov rezortného Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica spolu s autogramiádou.

Želáme vám krásny zážitok! 🙂

Plagát festifalu, v grafike je napísané, že vystúpia Heľenine oči, Zverina, Zoči voči, Vojenská hudba, dátum a miesto konania, moderátor P. "Šarkan" Novák
Plagát s programom Vojenského LETOFESTU 18.7.2021
Logo Vojenských lesov SR