Košickej stanici pribudlo ďalšie bezbariérové nástupište

Modernizácia stanice v Košiciach je v plnom prúde. Cestujúci sa najnovšie môžu tešiť z ukončených prác na nástupišti číslo 2. Získali tak kvalitnejší a komfortnejší zážitok z cestovania v modernom prostredí, ktoré spĺňa štandardy 21. storočia.

Manažér železničnej infraštruktúry, Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), ktorý má na starosti rekonštrukciu stanice, dodal nástupišťu nielen moderný vzhľad, ale aj prvky dôležité pre ľudí so zdravotným postihnutím, informačný systém pre nevidiacich (vodiace a varovné reliéfne prvky) nevynímajúc. Kompletné sprístupnenie druhého nástupišťa cestujúcim zároveň uľahčuje prestup z vlaku do vlaku.

Rekonštrukčné práce sa na košickej stanici začali v septembri 2021. Otvorenie nástupišťa číslo 2 je ďalším krokom ku komfortnejšej doprave pre cestujúcich z a do metropoly východného Slovenska. Aktuálne sa začína pracovať na nástupišti číslo 3, ktorého ukončenie sa predpokladá v novembri 2023.

Pohľad na ľudí stojacich na nástupišti a prichádzajúci vlak. Záber zachytáva aj vodiace línie na dlažbe.

Košická stanica sa postupne rekonštruuje a stáva sa prístupnejšou.

Rekonštrukciou sa zlepšia podmienky aj pre imobilných cestujúcich či cestujúcich s väčšími batožinami, a to sprístupnením výťahov, ktoré budú viesť na nástupištia číslo 2  a 3.

Zdroj: ZSSK
Foto: ZSSK