TS: Kniha Izabelkine dobrodružstvá sa dočkala pokračovania

Vychádza v rámci projektu „Kniha, ktorá pomáha dvakrát“ a pomáha malým čitateľom i čitateľkám, aj nevidiacim deťom.

Izabelkine dobrodružstvá 2 sú voľným pokračovaním knižnej prvotiny občianskeho združenia To je život a vychádzajú s rovnakým cieľom. Pomáhať deťom, a to hneď dvakrát.

Obálka knihy Izabelkine dobrodružstvá 2, ilustráciu tvorí pohľad na hrad Beckov a pod ním stoja 3 deti a pes dívajúc sa na hrad.

Izabelkine dobrodružstvá sa dočkali pokračovania. Ilustrovala Andrea Nešťáková.

V prvom rade ide o budovanie prirodzenej túžby detí po čítaní a to prostredníctvom dobrodružného, tak trocha detektívneho príbehu malej hrdinky Izabelky a jej kamarátky Kláry, ku ktorým pribudol nový „parťák“ Viliam. Príbeh je situovaný do prostredia Beckovského hradu a spája sa s pátraním po poklade, pri ktorom deti nečakane odhalia zločin.

Projekt si zachováva svoj filantropický rozmer v podobe pomoci deťom so zrakovým znevýhodnením. Každý z tých, ktorí podporia vydanie knihy, prispieva aj na pomoc deťom z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Kniha Izabelkine dobrodružstvá 2 obsahuje desať kapitol, ktoré na seba nadväzujú a tvoria jeden súvislý, napínavý príbeh. V úvode publikácie sa malí čitatelia a čitateľky dozvedia, ako zakúpením knižky pomohli znevýhodneným rovesníkom. Publikácia je obohatená výnimočnými, ručne maľovanými  ilustráciami, od Andrey Nešťákovej.

Kniha by mala vyjsť v predvianočnom období a byť tak darčekom nielen pre čitateľov a čitateľky, ale aj pre deti, ktorým poputuje výťažok z predaja.

Projekt môžu záujemcovia a záujemkyne podporiť  na crowdfundingovej platforme Startlab.sk, kde je možné knihu objednať v predpredaji a zároveň sa okrem kompletných informácií o projekte dozvedia aj všetko o odmenách, ktoré ich za podporu čakajú.

Link na platformu projektu:

https://www.startlab.sk/projekty/3479-izabelkine-dobrodruzstva-2/