Ponuka práce: Vedúci/a krajského strediska – Sociálny pracovník / sociálna pracovníčka v Bratislavskom kraji

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce: Bratislavský kraj, Sekulská 672/1, 841 01 Bratislava – Karlova Ves

Baví vás práca, kde vidieť konkrétne výsledky? Hľadáte prácu, ktorou môžete meniť a zlepšovať život iných ľudí? Zaujíma vás, ako vyzerá život bez zrakovej kontroly? Máte skúsenosť s prácou s ľuďmi v neľahkej životnej situácii? Máte skúsenosť s riadením ľudí, manažérske zručnosti, nebojíte sa výziev a hľadáte prácu, ktorá vám dáva zmysel?

Ak ste si zodpovedali aspoň na 3 otázky „áno“, hľadáme práve vás.

Náplň práce:

 Manažérska oblasť:

  • Budete riadiť činnosť Krajského strediska ÚNSS v Bratislave, tím sociálnych pracovníkov, poskytovanie sociálnych služieb, realizované aktivity a projekty.
  • Budete reprezentovať ÚNSS v regióne, komunikovať s VÚC a inými spolupracujúcimi inštitúciami.

Klientská oblasť:

  • Budete klientom so zrakovým postihnutím poskytovať komplexné sociálne poradenstvo a sprevádzať ich pri hľadaní a realizovaní fungujúcich riešení (je to výzva pomáhať čeliť náročným situáciám a naučiť sa, ako klienta podporiť, aby ich zvládol nakoniec bez vás a naozaj sám).
  • Budete pomáhať klientom s výberom najlepších pomôcok (pomôcok existuje množstvo a IT doba prináša stále lepšie a zaujímavejšie riešenia).
  • Budete klienta školiť vo viacerých oblastiach tak, aby ste mu vrátili čo najvyššiu mieru samostatnosti v štúdiu, v bežnom živote a v práci (sami sa musíte dané oblasti naučiť).
  • Budete spoluorganizovať podujatia a školenia zamerané na pozitívne ovplyvnenie postoja verejnosti k ľuďom so zrakovým postihnutím (radi vás všetko naučíme, lebo staviame na entuziazme).

Ponúkaný plat:

1 300,- Eur brutto

Termín nástupu:

15.06.2024

Iné výhody

·       Práca v stabilnej mimovládnej organizácii, so zavedeným systémom poskytovania kvalitných sociálnych služieb, internou metodickou podporou a vzdelávaním.

·       Priateľské vzťahy na pracovisku, kolektív, v ktorom prevládajú neformálne vzťahy, ochota pomôcť a podeliť sa o svoje skúsenosti.

·       Denne k dispozícii káva/čaj.

·       Skúsenosť so širokým spektrom činností, možnosť učiť sa od expertov.

·       Flexibilita pracovnej pozície.

·       Možnosť prichádzať s novými nápadmi, ovplyvňovať a riadiť činnosť krajského strediska.

Druh pracovného pomeru

hlavný pracovný pomer

Informácie pre uchádzača

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania: 31.05.2024.

V prípade záujmu pošlite životopis spolu s motivačným listom do 20.05.2024 elektronicky na e-mail: winterova@unss.sk. Poteší nás, ak nám napíšete, prečo by ste chceli byť súčasťou tímu ÚNSS, čo mailto:patyiova@unss.skod svojej práce (ne)očakávate a prečo by sme si mali vybrať práve vás. 🙂

Vyhradzujeme si právo kontaktovať len uchádzačov, ktorí postúpia do výberového konania.

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie: Vysokoškolské vzdelanie

·      sociálna práca (II. stupeň),

·      špeciálna pedagogika  (II. stupeň) – tyflopédia

Požadovaná prax: minimálne 5-ročná prax v sociálnej oblasti – v oblasti poskytovania špecializovaného sociálneho poradenstva alebo sociálnej rehabilitácie v riadiacej pozícii podľa Zákona 448/2008 Z.z. o sociálnych službách v znení neskorších predpisov.

Znalosti:

  • Jazykové znalosti: angličtina (výhodou)
  • Počítačové znalosti: MS Word, MS Excel, Internet – bežný používateľ
  • Vodičský preukaz: výhodou

Doplňujúce požiadavky na kandidáta:

Organizačné a riadiace schopnosti sú požadované.

Skúsenosť s vedením tímu, samostatnosť, tvorivosť, flexibilita, komunikačné zručnosti, časový manažment, inovatívnosť, schopnosť hľadať riešenia a pracovať v tíme, odolnosť voči stresu, sociálne cítenie, proklientská orientácia.

Kontaktná osoba:

Tatiana Winterová, winterova@unss.sk, 0905/936 974

Informácie o organizácii nájdete na webovej stránke: www.unss.sk alebo www.unss.bratislava.sk