Delegácia ÚNSS na 12. valnom zhromaždení Európskej únie nevidiacich

Od dnes do stredy 14. februára sa zúčastnia zástupcovia Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) valného zhromaždenia Európskej únie nevidiacich (EBU). Témou v poradí 12. stretnutia členských krajín je „Angažovanosť, rovnováha a jednota“.  

Na obrázku je konferenčná miestnosť, pohľad na predsednícky stôl so spíkrami a hľadisko, v ktorom sedia zástupcovia jednotlivých organizácií.

Od 12. do 14. februára sa uskutoční valné zhromaždenie Európskej únie nevidiacich (EBU).

ÚNSS zastupujú Ján Podolinský, predseda ÚNSS a Tímea Hóková, prvá podpredsedníčka ÚNSS. Sprievod a asistenciu poskytujú Ivana Frčová a Gabriela Lacová. Nielen na členov našej delegácie čaká v hlavnom meste Portugalska bohatý program. Napríklad spoločne zhodnotia 40 rokov fungovania EBU, stretnú sa so zástupcom Národného zhromaždenia osôb so zdravotným postihnutím z Ukrajiny. V rámci tém sa bude spomínať aj na zmeny v EBU po páde železnej opony, či v časoch krízy. Priestor dostane aj veľmi aktuálna téma umelej inteligencie – je  príležitosť alebo skôr hrozba? Súčasťou zasadnutia bude i voľba nového prezidenta organizácie.

Pohľad na "preukaz" delegáta s menom Ján Podolinský, Slovakcia. Logom EBU a označením 12. valné zhromaždenie EBU /v angl. jazyku/

Na 12. valnom zhromaždení sa zúčastňujú i zástupcovia ÚNSS.

Záštitu nad podujatím prevzal aj portugalský prezident: „EBU a ACAPO vyjadrujú obrovskú spokojnosť s oficiálnym uznaním Jeho Excelencie, prezidenta Portugalskej republiky, prof. Marcela Rebela de Sousa, ktorý pripísal náležitú dôležitosť 12. valnému zhromaždeniu EBU a práci, ktorú vykonávame,“ povedal Rodrigo Santos, prezident ACAPO a člen predstavenstva EBU.