Ďakujeme! Výnos Bielej pastelky 2021 bol najvyšší v histórii

Uplynulý ročník verejnej zbierky Biela pastelka sme definitívne uzavreli. Posledné platby boli pripísané na účet a pracovníčky Ekonomického oddelenia ÚNSS mohli urobiť konečnú uzávierku. Finálne číslo bolo maximálne uspokojivé. 

Celosvetový úspech kampane

Kým prejdeme k výsledkom uplynulého ročníka s radosťou vám oznamujeme, že spot pastelkovej kampane sa zaradil medzi stovku najlepších reklám sveta. A aj na domácej pôde žne autorský tím našej dvornej agentúry Promiseo úspechy. V súťaži najlepších PR projektov na Slovensku s názvom PROKOP, ktorú organizuje Asociácia public relations SR, získal spot Biela pastelka 2021 až dve umiestnenia. Druhé miesto v kategórii reklamných šotov pripravovaných pre neziskový sektor a tretie miesto v kategórii zameranej na kreativitu v PR. „Dlho sme uvažovali ako vyniknúť medzi konkurenciou a získať si darcov na našu stranu. Vedeli sme, že potrebujeme silný motív zo života. A tak sme prišli s vlastným prevedením hry Slepá baba, ktorú každý pozná, vďaka nej sa ocitol v koži nevidiaceho a vyskúšal si, aké to je identifikovať svet okolo seba iba pomocou zvuku a dotykov. Tento motív sme pretransformovali do videa i kľúčového vizuálu,“ prezradila nám tajomstvo úspechu Andrea Liszkai, kreatívna riaditeľka agentúry Promiseo.  

Celý tvorivý tím si uvedomuje, že pomyselnú latku nastavil vysoko a my už netrpezlivo čakáme, ako vyjdú kreatívne plány kampane na rok 2022. Kým sa tak stane, zhrňme si výsledky roku 2021. Ten sa môže pýšiť rekordným výnosom hlavného zbierkového dňa, ktorý dosiahol čiastku 162 825,40 €. Už tento výsledok dával tušiť, že konečné číslo by mohlo byť viac ako uspokojivé. „Môžem spokojne konštatovať, že spoločne sa nám podarilo dosiahnuť krásny výsledok hrubého zbierkového výnosu, a to 234 415,81 €. Zámerne hovorím „nám“, pretože toto číslo považujem za spoločný úspech všetkých, ktorí sa akokoľvek podieľali na príprave Bielej pastelky a ešte raz im ĎAKUJEM,“ hovorí Tatiana Winterová, riaditeľka ÚNSS.

Biela pastelka si polepšila aj v online svete

Výborné výsledky dosiahla zbierka aj v rámci online ukazovateľov. „Tušili sme, že tento rok to bude výnimočný ročník, ale ani vo sne by nám nenapadlo, že bude mať takýto úspech. Samozrejme, najdôležitejší je výnos zbierky, ale my sa na to pozeráme aj cez ďalšie údaje. Ľudia si Bielu pastelku vyhľadávali na Googli o 23 percent viac oproti minulému roku, mali sme skoro o 25 percent viac ľudí na webe a o tom, že sa kampaň ľuďom páčila svedčí aj engagement rate v porovnaní s benchmarkom v nonprofit oblasti väčší o 266,92 percent. Ak by som to mala preložiť do ľudskej reči, tak na našich príspevkoch na sociálnych sieťach sme získali o 266, 92 percent viac lajkov, komentárov a zdieľaní ako je bežný štandard pri iných neziskových organizáciách,“ konštatuje A. Liszkai.

Vďaka tomu, že agentúra Promiseo sa podpísala už pod tri ročníky zbierky Biela pastelka, čoraz viac a podrobnejšie pozná nielen organizáciu, ale aj našich darcov. „Hoci ich gro tvoria ženy vo veku od 25 do 45 rokov, povedali sme si, že je čas oslovovať i mladšiu cieľovú skupinu. Aj z toho dôvodu sme sa rozhodli zapojiť Fera Joka do komunikácie a pripraviť zábavný AR filter na Instagram, či vyrobiť vlastné gifká s pastelkovou tematikou. Je dôležité približovať sa aj tým mladším, veď oni predsa tvoria prevažnú časť našich zbierkových tímov. A čím viac detí bude chcieť zbierkovať, tým väčšie pokrytie na Slovensku budeme mať a oslovíme v uliciach viac ľudí,“ uzatvára na margo uplynulého ročníka Andrea Liszkai.

Týmto dávame definitívnu bodku za Bielou pastelkou 2021. Na vlak s koncovým číslom 22 sme už nastúpili. Zamýšľame sa nad kampaňou, oslovujeme partnerov, riešime, čím by sme potešili v rámci motivačných súťaží. Verme, že bude opäť úspešný.  

Spot Biela pastelka 2021