Chcete tvoriť prístupné dokumenty? Pozrite si naše videá

Predstavte si, že by vám prišiel list v Braillovom písme. Aké informácie by ste z neho vedeli získať? Asi žiadne… Presne takto sa cíti človek so zrakovým postihnutím, keď mu predložíte dokument, s ktorým si nevie poradiť. Pripraviť listy, elektronické dokumenty, ale aj posty na sociálnych sieťach.

Pravidlá jasnej tlače

Pripravujete knihy, časopisy, či iné tlačené materiály? Upravujte ich s ohľadom na prístupnosť, to znamená, že si ich bez problémov dokážu prečítať aj s ľudia so zrakovým postihnutím. Nielenže rozšírite svoje publikum, ale zároveň podporíte vzájomnú inklúziu.

Digitálna prístupnosť

Aj ľudia so zrakovým postihnutím zvládnu bez problémov pracovať vo programoch ako Word či Excel? Aby si však bez ťažkostí mohli prečítať akékoľvek elektronické dokumenty, aj tie od vás je potrebné, aby ste ich správne upravili. Ako? Nie je to až také zložité…

Webové sídla a sociálne siete verzus prístupnosť pre nevidiacich a slabozrakých

Akosprávne upraviť svoju webovú stránku, dávať posty či obrázky na sociálne siete, aby si ich mohli pozrieť aj nevidiaci a slabozrakí? Aké farby preferovať a čomu sa vyhnúť? Dozviete sa vo videu.