Spravodajca ÚNSS: 16. apríl 2013

Spravodajcu si môžete prečítať aj online na internetovej stránke: Spravodajca ÚNSS: 16. apríl 2013

Ak máte zaujímavé informácie, o ktorých by ste chceli informovať ostatných členov a kolegov, prosím pošlite spracovanú správu aj s prílohami na emailovú adresu simona.sipova@unss.sk - Vaše informácie uverejníme ako na webstránke ÚNSS, tak aj v spravodajcovi.

Aktuality

Zaostrujeme na seniorov

Od marca realizujeme projekt, zameraný na zvýšenie kvality života seniorov. Jeho cieľ je odvážny: dokázať, že zrakové problémy seniorov nemusia byť nevyhnutnosťou.

Osloboďte sa od poplatkov

RTVS usúdila, že do 31. marca 2013 nemusia všetky osoby, ktoré sú oslobodené od platenia úhrady alebo platia polovičnú úhradu, stihnúť zaslanie dokladov preukazujúcich nároky a z vlastného rozhodnutia termín zaslania dokladov predĺžila do 30. júna 2013.

Klinika očnej prevencie

V tomto roku je Klinika očnej prevencie na cestách do 15. mája. Zoznam miest, ktoré navštívi Klinika očnej prevencie, nájdete v tomto odkaze.

Grantové kolo 2013

Pre svoje nižšie organizačné zložky sme vyhlásili grantové kolo na rok 2013.

Ste kreatívni? Dokážte to esejou!

Európska únia nevidiacich vyhlasuje s podporou spoločností Onkyo Corporation a Braille Mainichi 7. ročník celosvetovej súťaže Braillovských esejí.

Súťaž v čítaní a písaní Braillovho písma

Vyhlásili sme 6. ročník celoštátnej súťaže v čítaní a písaní Braillovho písma.

Výnos Bielej pastelky po prvý raz prerástol stotisícovú hranicu

Zbierka Biela pastelka, ktorej výnos je určený na podporu ľudí s ťažkým zrakovým postihnutím, priniesla v roku 2012 rekordný výnos. Po prvýkrát prekročil stotisícovú hranicu.Tohoto Spravodajcu vydáva Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Internetová stránka: http://unss.sk
Kontakt: spravodajca@unss.sk Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Sekulská 1, 84250 Bratislava
Ak Spravodajcu ÚNSS do svojej emailovej schránky dostávať nechcete, napíšte nám prosím mail: spravodajca@unss.sk.