Listujeme v prvom tohtoročnom čísle časopisu Dúha

Slepecké trapasy? Kto ich nepozná? Prvá tohtoročná Dúha vám prináša novú čitateľskú súťaž. A nielen to! V tradičných rubrikách si prečítate o tom, čo sa udialo okolo nás, čo nás čaká v najbližšom období, čo je dobré vedieť o nových právnych predpisoch či o novinkách v sortimente kompenzačných pomôcok.

Pripravili sme pre vás rozhovor s psychoterapeutkou Brigitou Trimajovou, ktorá v rámci projektu Podporná skupina viedla stretnutia na vyrovnávanie sa s postihnutím na Krajskom stredisku Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska v Bratislave. V rozhovore sa nám zverila napríklad aj s tým, že v skupine slabozrakých a nevidiacich žien a mužov stretla ľudí plných obyčajných, bežných strachov a obáv, ale aj veľkých životných trápení. A že ju prekvapila miera ich odvahy i odhodlania.

Dozviete sa aj o príprave nových pracovníkov pre výučbu sebaobsluhy, prečítate si príbeh Márie Rajtárovej zo Žiliny a tiež to, ako Ondrej Rosík otestoval pomoc národného dopravcu nevidiacim pri cestovaní vlakom. A kto by chcel podľa postupu Evy Vilímovej vykúzliť vyskúšať krásnu brošňu v tvare pavúčika, nech sa páči.

Nová Dúha bude v elektronickej verzii už onedlho u vás, tlačenú verziu distribuujeme k vám hneď, ako príde z tlačiarne.