Časopis OKAmih – každou stránkou bližšie k nám

Po roku sa vám opäť hlásime so správou o živote nevidiacich. V piatej komnate vám prezradíme, čo všetko sa skrýva za obrazom človeka, ktorý s bielou palicou v ruke s istotou kráča ulicami. Premýšľali ste niekedy nad tým? Pri chôdzi ako športovej disciplíne je to jasné- hodiny tréningu. Ale pri chôdzi s bielou palicou? Budete prekvapení, ale takisto.

Na stránkach OKAmihu, Časopisu nevidiacich pre vidiacich, ktorý s podporou Ministerstva kultúry SR vychádza opäť pár dní pred hlavnými zbierkovými dňami Bielej pastelky, sa dozviete, ako jedna z takýchto hodín vyzerá a s čím všetkým nevidiaci bojuje, kým spraví prvý krok bez sprievodcu. Douglas z USA prezradí, ako so svojím nerozlučným vodiacim psom pochodil Slovensko, Zuzka Šebová, ambasádorka verejnej zbierky Štvornohé oči, ako sama žila niekoľko dní v takmer úplnej tme. Priblížime vám atmosféru výroby inštruktážneho videa, vďaka ktorému zrakovo postihnutí chodci - účastníci cestnej premávky vodičov nezaskočia. A budeme spomínať - so Silvestrom Lavríkom na literatúru a s Matejom Tóthom, ambasádorom Bielej pastelky 2016, na olympiádu v Riu. Príjemné čítanie!

Titulná stránka časopisu OKAmih

Periodikum vychádza v tomto roku v náklade 10 000 kusov. Časť nákladu bude vložená do týždenníka Život, časť distribuovaná na krajské strediská ÚNSS. Ale ak to nepôjde ani z voza, ani na voz, nech sa páči elektronická verzia časopisu.

Elektronická verzia časopisu Okamih